Konkurs

W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest wydłużająca się potrzeba izolacji i pozostania w domach, przygotowaliśmy propozycję ogólnopolskiego konkursu dla uczniów i nauczycieli.

Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich pociech. Dlatego prosimy o ogłoszenie informacji o konkursie w Państwa dzienniku elektronicznym lub przesłanie jej nauczycielom i Radzie Rodziców Szkoły.

Proponujemy aby  dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.
Mamy nadzieję, że opracowanie zadania konkursowego sprawi, że kolejny dzień spędzony w domu na kwarantannie, będzie pełen kolorowych wyobrażeń statków kosmicznych,  robotów i latających pojazdów.

Zadanie konkursowe brzmi:

„Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?” 

Jak wziąć udział w konkursie?

 1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
  2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
  3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
  (dostępny na stroniewww.tworzymykrakow.org/sercekapsuly).
  4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
  5. Wysłać pracę i formularz na adres: sercekapsuly@tworzymykrakow.org
  4. Po zakończeniu kwarantanny – oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

  Kto może wziąć udział w konkursie?
  Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to, jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.

  Terminy:
  Na prace czekamy do 30 maja.

  Jakie muszą być warunki techniczne prac?
  •    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
  i/lub
  •    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej „Serce”.

Na zdjęciu poniżej mogą Państwo zobaczyć jak wyglądać będzie Ogólnopolska Kapsuła Czasu oraz obejrzeć galerię kilku wybranych dzieł akcji.

Regulaminformularz zgłoszeniowy i  informację  gotową do publikacji na Państwa stronie internetowej lub dzienniku elektronicznym znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
Zachęcam również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook, gdzie znaleźć można obszerną galerię zdjęć prac trzech dotychczasowych edycji akcji „Serce Kapsuły Czasu”.

Z wyrazami szacunku,
Joanna Kowalik
Koordynator Akcji Społecznej „Serce Kapsuły Czasu”
Fundacja TworzyMY Kraków
+ 48 692 422 717