Zbieramy makulaturę – oszczędzamy las i nas.

W naszej szkole jeszcze w starym roku 2019 odbył się konkurs ekologiczny „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy las i nas” polegający na rywalizacji między klasowej. Celem konkursu była zbiórka makulatury. Według regulaminu rywalizację wygrywała klasa, która przyniosła największa ilość makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia. Ten konkurs mógłby nosić nazwę „szaleństwo makulaturowe”, wysprzątaliśmy strychy, piwnice ludzi zaprzyjaźnionych, również wysprzątaliśmy kartony ze sklepów, nie tylko z terenu gminy Nowe Brzesko. Makulatura jechała na konkurs nawet z Krakowa (dobrze, że nasi wspaniali rodzice nie dopłacili mandatami do naszej zbiórki  ). Jeśli tak zaangażowaliby się wszyscy przy innych konkursach, bylibyśmy najlepsi!

Rywalizacja trwała do ostatniego dnia konkursu tj. do 20 grudnia ubiegłego roku. O miano zwycięzcy najwytrwalej rywalizowały dwie klasy: klasa czwarta i klasa siódma.

Nagrody za tą naszą pracę ufundowała Nadwiślańska Grupa Działania

E.O. Cenoma”.

W klasyfikacji kolejne miejsca zajęły:

I miejsce – kl. IV,

II miejsce – kl. VII,

III miejsce – kl. II

IV miejsce – kl. VIII.

Nagrody dla dwóch zwycięskich klas: IV i VII to vouchery na wycieczki do Krakowa.

Najlepsi i najbardziej wytrwali zbieracze makulatury to: Emilia Stoszko, Amelia Wiecheć, Katarzyna Tabor, Bartosz Tabor, Bartosz Wojnarski, Szymon Różak, Karol Stoszko.

Indywidualne nagrody to fajne plecaki oraz słodycze dla wytrwałych.

Jeszcze raz wielkie gratulacje oraz ogromne podziękowania za zaangażowanie zarówno dla dzieci jak i dla rodziców  .

IMG_20191220_095014 image008 image009 image010 image011 image012 image013 image001 image002 image003 image004 image005 image006 image007