Razem na Święta

,,Razem na Święta” to akcja, której celem jest pomoc innym, budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Podjęliśmy wiele inicjatyw szczególnie w okresie przedświątecznym, który jest najlepszym czasem do okazywania pomocy i wsparcia. Przygotowaliśmy własnoręcznie wykonane kartki Bożonarodzeniowe dla pacjentów ze szpitala onkologicznego. Włączyliśmy się w ogólnopolski projekt społeczny ,,Szlachetna Paczka” i przygotowaliśmy piękną paczkę dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Zorganizowaliśmy też spotkanie jasełkowe, na którym spotkała się cała społeczność szkolna. Dzieci występowały przed swoimi rodzicami, starszym rodzeństwem i dziadkami. Cały czas począwszy od 25 listopada zbieramy ,,grosiki” na akcję ,,Góra Grosza”. Ponadto również ciągle zbieramy używaną odzież w ramach działalności ,,Pomaganie przez ubranie”, którą przekazujemy na Krakowskie Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera. Dziewięciu naszych uczniów zadeklarowało swój udział jako wolontariusze w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2020 roku.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział we wszystkich przedsięwzięciach, gdyż „Swoją radość można znaleźć w radości innych, to właśnie jest tajemnica szczęścia”.