Dzień Życzliwości

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, W naszej szkole obchodzimy go dziś. Chcemy podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież obdarowując życzliwością innych nam także robi się przyjemniej. Pokażmy innym, że jednak warto być miłym.  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi-wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Od rana zachęcamy wszystkich do udziału w akcji ,,Dzień dobry”. Na korytarzach pojawiły się sentencje przypominające o życzliwości, a każdy uczeń otrzymał emblemat z uśmiechniętą buźką.

W klasach podczas zajęć wybraliśmy najżyczliwszych uczniów. W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

Klasa I – Julia Gawron

Klasa II – Kornel Stojak

Klasa III – Kinga Tabor

Klasa IV – Emilia Stoszko

Klasa V – Wiktoria Bożek

Klasa VI – Jakub Nawrocki

Klasa VII – Zuzanna Piórek

Klasa VIII – Julia Całka

 Gratulujemy wszystkim wyróżnionym

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy, czy będziemy  obdarzać się ,,ciepłym i puchatym” czy ,,zimnym i kolczastym”.

P1100618pp P1100593p P1100569p P1100586p P1100581p P1100607p P1100612p P1100614p