Dziś jest nasze pasowanie.

Po długim wyczekiwaniu, na ten jeden z najważniejszych momentów dla dzieci, 17 listopada  odbyło się w naszej szkole pasowanie na przedszkolaka, starszaka i zerówkowicza. Była to także pierwsza wyjątkowa uroczystość dla dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

Zanim złożyły uroczystą przysięgę, wykonały kilka zadań- stały na jeden nodze, robiły przysiady, pokazywały minki, a także musiały wykazać się znajomością kodeksu przedszkolaka aby poprawnie odpowiedzieć na pytania.  Nawet próba odwagi ,,picie soku z cytryny” bez skrzywienia się, okazała się łatwa do wykonania.

Po zakończonych zadaniach wszystkie grupy złożyły uroczystą przysięgę, dzięki której zostały prawdziwymi przedszkolakami, starszakami i zerówkowiczami. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od Pani Dyrektor.  Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Katarzyna Feret

Na zdjęciach poniżej uczniowie oddziałów przedszkolnych z wychowawcą.