Kategoria News

Wycieczka klasy 7 i 8

18 października 2018 uczniowie klasy 7 i 8 byli na wycieczce w Krakowie. Celem wyjazdu był port lotniczy Kraków – Balice oraz wspólna zabawa w kręgielni.

Uczniowie w trakcie wycieczki przeszli drogę jaką pokonuje pasażer od momentu zakupu biletu, aż do wejścia na pokład samolotu. Każdy miał okazję poczuć się jak pilot i polatać na symulatorze lotu.

Wszyscy „zapoznawali” się z to...

Więcej

„Czytam codziennie” c.d. akcji

W ramach akcji Czytam codziennie uczniowie klas I-III spotkali się aby posłuchać kolejnych przygód Słodziaków czytanych przez wychowawców. W grupach wymieniali się swoimi odczuciami na temat ulubionych bohaterów i maskotek. Spotkanie zakończyło się integracyjnym tańcem. Druga część „Dnia Słodziaków” to konkurs plastyczny na temat dalszych przygód ulubionego bohatera oraz prace literackie...

Więcej

Nowości w szkolnej bibliotece

Biblioteka Szkoły w Sierosławicach serdecznie zachęca do wypożyczania książek. Oto kilka nowych pozycji na naszych półkach

(a jest ich więcej). Zapraszamy!

Władca Pierścieni J.R.R. Tolkien

Tiramisu z truskawkami Joanna Jagiełło

Czekolada z chili Joanna Jagiełło

O melba! Grażyna Bąkiewicz

Będę u Klary Grażyna Bąkiewicz

Wybrani C. J. Daugherty

Własny pokój Barabara Ciwoniuk

Więcej

Wycieczka klas 1-3

Uczniowie z klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Piękna i słoneczna październikowa pogoda pozwoliła na pobyt na Dziedzińcu Wawelu oraz zejściu do Smoczej Jamy. Drugą częścią dnia było oglądanie spektaklu w teatrze Groteska „Cudowna Lampa Alladyna”. Dalekowschodnia muzyka, tańce i kostiumy nadały niesamowitego klimatu tej egzotycznej w treści bajce.

 

Więcej
44235383_1936081833154063_7171492883394985984_n

Podróż do Pacanowa

16 października 2018 r. dzieci z grupy Tygrysków i Smerfów odwiedziły Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Po przywitaniu nas przez bajkowe stworki, przystąpiliśmy do zwiedzania zaczarowanej krainy, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Rozpoznawaliśmy postaci pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem. Na zakończenie udaliśmy się do niezwykłego lasu, gdzie mogliśmy odpocząć na piankowych kamieniach. Przy wyjściu czekał na nas gospodarz bajkowej krainy – Koziołek Matołek, z którym przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcie.

Więcej